spastyczne zapalenie jelita grubego

spastyczne zapalenie jelita grubego

Spastyczne zapalenie jelita grubego

Spastyczne zapalenie jelita grubego wraz z otyłością, nadciśnieniem i alergiami można śmiało przypisać chorobom cywilizacyjnym. Wszystkie te dolegliwości są spowodowane niedożywieniem i sposobem mało prawdopodobnego spastycznego zapalenia jelita grubego często nazywane jest także zespołem jelita drażliwego. Jest to proces zapalny o przewlekłym charakterze, który negatywnie wpływa na stan błony śluzowej jelit, powodując tym samym charakterystyczne objawy. Choroba u większości pacjentów rozwija się w młodym wieku wieku, a u kobiet znacznie spazmatyczne zapalenie jelita grubego.

Opis choroby

Spastyczne zapalenie jelita grubego – jest jedną z form procesów zapalnych błony śluzowej jelit. Choroba powoduje zaburzenia zdolności motorycznych jelit, dysfunkcje okrężnicy, i ból. Kiedy W takim przypadku skurcze jelit mogą wystąpić w dowolnym obszarze jamy brzusznej.Specjaliści odnoszą spastyczne zapalenie jelita grubego do zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego.

Choroba jest konsekwencją nieprawidłowego funkcjonowania układu nerwowego: konfliktów, doświadczeń, stresujących sytuacji, zmęczenia (fizycznego i emocjonalnego), braku równowagi hormonalnej.

Kobiety najczęściej cierpią na spastyczne zapalenie jelita grubego. Wynika to z faktu, że organizm kobiety jest bardziej podatny na zaburzenia hormonalne, które pojawiają się w związku z menstruacją, ciążą lub narodzinami dziecka.

Objawy

Spastyczne zapalenie jelita grubego nigdy nie powoduje gorączki, niewyjaśnionej utraty wagi ani smug krwi w stolcu. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na następujące objawy i natychmiast zasięgnij pomocy medycznej, jeśli się pojawią.

 • Głównym i najbardziej rzucającym się w oczy objawem spastycznego zapalenia jelita grubego jest ból w jamie brzusznej, który objawia się po wypróżnieniu i ma charakter napadowy. Dość często pacjenci charakteryzują taki ból jako skurcz. ważne jest, aby pamiętać, że taki ból nigdy nie występuje w okresach nocnego snu.
 • Nieuzasadnione zmiany w częstości i jakości stolca: możliwe zaparcia (wypróżnianie nie częściej niż 3 razy w tygodniu), a także biegunka (chęć wypróżnienia przeszkadza więcej niż 3 razy Ponadto te dwa okresy mogą występować naprzemiennie.
 • Zwiększone wzdęcia, wzdęcia, wzdęcia.
 • Zmiany w samej konsystencji stolca. Wypróżnianiu może towarzyszyć wydzielina śluzowa, której kulminacją jest uczucie niepełnego opróżnienia odbytnicy. W niektórych przypadkach pojawiają się również fałszywe popędy wypróżniać.

Powody

Najbardziej oczywistym źródłem zapalenia jelita grubego jest niedożywienie. Spożywanie tłustych potraw, przejadanie się, nadużywanie alkoholu, pikantne potrawy i fast foody są przyczyną wielu chorób, w tym tej.

Zapalenie jelita grubego może promować:

 • Zaburzenia defekacji;
 • Konflikt i stresujące środowisko;
 • Lęki i fobie;
 • Silne drżenie emocjonalne;
 • Przepracowanie;
 • Zaburzenia hormonalne;
 • Zaburzenia jelitowe spowodowane infekcjami;
 • Alergia pokarmowa.

Porada żywieniowa

Dieta na spastyczne zapalenie jelita grubego ma kilka opcji opartych na specyfice przebiegu choroby. Tak więc w chorobie, której towarzyszą zaparcia, pokarm powinien być bogaty w błonnik, eliminować gazy i normalizować pracę jelit motoryka. To samo dotyczy biegunki – pacjent potrzebuje odpowiedniego i oszczędnego odżywiania, bogatego w witaminy i minerały, a także odpowiedniej ilości płynów.

Konieczne jest całkowite wykluczenie z diety:

1.     Mleko;

2.     Chleb;

3.     gluten;

4.     Cukier;

5.     Bran;

6.     Soki;

7.     Ogranicz spożycie mięsa, kiełbasy i szynki.

Данная информация носит исключительно рекомендательный характер. Перед употреблением посоветуйтесь с врачом.