5-hydroksytryptofan, 5-HTP, Douglas Laboratories, 50 mg, 100 kapsułek

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
Gwarancja jakości
Cechy:
Certyfikowany w UE
Kod produktu: 42077
Kod kreskowy: 749447627790 754748020416 882943724928 745287200452 767644335713 737416010001 884156039813

Brak w magazynie

435,25 zł
Sprzedawca: Biotus
Biotus
Opis

Każda kapsułka wegetariańska 5-HTP firmy Douglas Laboratories zawiera 50 mg naturalnie występującego L-5-hydroksytryptofanu (5-HTP) wyekstrahowanego z nasion rośliny Griffonia.

Serotonina, ważny neuroprzekaźnik w mózgu, odgrywa kluczową rolę w regulacji apetytu, nastroju i produkcji melatoniny. Obecność serotoniny w mózgu wiąże się ze zrównoważonym stanem emocjonalnym. Po części osiąga się to poprzez zmniejszenie aktywności niektórych hormonów pobudzających, w tym dopaminy i noradrenaliny. Serotonina działa również jako sygnał sytości w mózgu, naturalnie regulując przyjmowanie pokarmu. Ponadto, jako prekursor melatoniny, serotonina bierze udział w regulacji wzorców snu.

Serotonina nie może przekroczyć bariery krew-mózg i dlatego jest syntetyzowana w mózgu. Tryptofan, niezbędny aminokwas, jest prekursorem syntezy serotoniny. Tryptofan przekracza barierę krew-mózg i jest przekształcany w L-5-hydroksytryptofan (5-HTP), który z kolei jest przekształcany w serotoninę. Niestety, tryptofan napotyka wiele przeszkód na drodze do tkanki mózgowej. Po drugie, tryptofan musi konkurować z innymi aminokwasami o wejście do mózgu. Wreszcie tryptofan może być pobierany przez inne tkanki do syntezy białek lub niacyny i dlatego nie jest wykorzystywany wyłącznie przez mózg. Jako pośrednik metaboliczny w konwersji tryptofanu do serotoniny, 5-HTP może również służyć jako prekursor serotoniny. 5-HTP ma kilka zalet w porównaniu z tryptofanem. 5-HTP jest pozyskiwany naturalnie z nasion rośliny Griffonia, w przeciwieństwie do tryptofanu, który jest wytwarzany syntetycznie lub w wyniku fermentacji bakteryjnej. 5-HTP wnika do mózgu łatwiej niż tryptofan, ponieważ może przekraczać barierę krew-mózg bez konkurowania o wychwyt. W praktyce klinicznej ogólnie przyjmuje się, że 50 mg 5-HTP jest w przybliżeniu równoważne 500 mg tryptofanu.

Douglas Laboratories produkuje innowacyjne produkty w oparciu o 60 lat badań nad aktywnymi produktami odżywczymi i suplementami zdrowego starzenia. Produkty są zatwierdzone przez Food and Drug Administration.

Na stronie Biotus można również nie tylko kupić, ale również zapoznać się z produktami, uzyskać pełne informacje od naszych konsultantów.

Sugerowane zastosowanie :

Dorośli jako suplement diety przyjmują 1-2 kapsułki dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Inne składniki :

Stearynian celulozy i warzyw.

Ten produkt nie zawiera drożdży, pszenicy, glutenu, soi, mleka/nabiału, kukurydzy, sodu, cukru, skrobi, sztucznych konserwantów, sztucznych aromatów ani organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO).

Zawarty w tym produkcie L-5-hydroksytryptofan pochodzi z nasion rośliny znanej jako Griffonia.

Ostrzeżenia :

Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub przyjmujesz jakiekolwiek leki na receptę, przed zażyciem tego produktu skonsultuj się z lekarzem.

Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu poza zasięgiem dzieci. Zapieczętowane plombą zabezpieczającą.

Mieszanina

Skład :

Wielkość porcji : 1 kapsułka wegetariańska

Porcji w opakowaniu : 100

Na porcję :

% dziennego zapotrzebowania

L-5-hydroksytryptofan

50 mg

*

* Nie ustalono procentu dziennego zapotrzebowania.

Not a medicinal product. Consult with your doctor before taking.

Pytania klientów

Brak pytań

Zadaj swoje pytanie

Pytanie zostanie wyświetlone po moderacji.

  Wszystkie odpowiedzi zostaną wyświetlone po moderacji.

  Opinie klientów

  0

  0 Opinie

  Filtry
  Dane
  Ocena Pożytek

  Brak recenzji

  Napisać recenzję
  Zdobądź 4,57 zł na koncie bonusowym za recenzję zdjęcia lub filmu produktu*
  * Szczegóły promocji w linku
  Dodać recenzję
  • Jak oceniasz ten produkt?

  Link do filmu z Youtube

  Dodaj do 10 obrazów w formacie .jpeg, .jpg, .gif, .png, rozmiar pliku do 5 MB

  Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.

  loader
  Dodano swoją recenzję do moderacji.