Przewlekłe zatrucie chemikaliami i solami metali ciężkich

Chlamydia – jest powszechną chorobą o charakterze zakaźnym. Czynnikiem wywołującym chorobę są różne podgatunki chlamydii. Kiedy bakteria dostanie się do organizmu, narządy układu moczowo-płciowego , narządu wzroku, układu sercowo-naczyniowego, układu mięśniowo-szkieletowego i układu oddechowego.Najczęstsza to chlamydia układu moczowo-płciowego, która objawia się procesami zapalnymi narządów płciowych i układu moczowego: zapalenie cewki moczowej, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie gruczołu krokowego, nadżerki, zapalenie błony śluzowej macicy, sromu i pochwy , zapalenie szyjki macicy itp. Chlamydię można zdiagnozować tylko za pomocą określonych metod.

Opis choroby

Chlamydia dróg moczowych lub moczowo-płciowych jest wywoływana przez mikroorganizm Chlamydia trachomatis. Jest to bardzo powszechna infekcja przenoszona drogą płciową. A jeśli wcześniej choroba stanowiła problem dla mężczyzn i kobiet w wieku rozrodczym (20-40 lat), to dzisiaj nastolatki coraz częściej stają w obliczu infekcji.

Chlamydia sprawca – jest to mała bakteria, która może pasożytować wewnątrz ludzkich komórek. Zakażenie następuje podczas stosunku płciowego bez zabezpieczenia z użyciem bariery ochronnej obejmującej pochwę lub odbytnicę. Noworodek może zarazić się od matki podczas przejścia przez kanał rodny. Możliwa jest również droga zakażenia w gospodarstwie domowym: przez wspólne prześcieradła, ręczniki, produkty higieniczne, łazienki i wanny.

Okres inkubacji wynosi 5-20 dni, rzadko – 1 miesiąc.
Zakażenie chlamydiami jest obarczone wieloma poważnymi powikłaniami, w tym bezpłodnością, impotencja , zapalenie dróg moczowych, choroby układu sercowo-naczyniowego, neurochlamydia i stany zapalne stawów.

Objawy

W pierwszych dniach po zarażeniu chlamydia nie objawia się w żaden sposób. Pierwsze oznaki pojawiają się dopiero po pokonaniu zdrowych komórek przez chlamydię. Jednak w większości przypadków ten okres mija bez żadnych specjalnych objawów.

Gdy mężczyźni są zarażeni chlamydią, można zaobserwować następujące objawy:

• Szklisty śluz z przewodu moczowo-płciowego, pierwsza kropla moczu jest mętna;
&byk; Podczas oddawania moczu swędzenie i pieczenie przeszkadza;
• Podczas wytrysku i oddawania moczu może wystąpić niewielkie krwawienie;
• Możliwe są gorączka i ogólne osłabienie.

Kobiety mogą odczuwać następujące objawy:

• Wydzielina z pochwy ma śluzowatą konsystencję, żółtawy odcień i nieprzyjemny zapach;
&byk; Ból, pieczenie podczas oddawania moczu;
• Krwawienie między okresami;
• Ból w podbrzuszu i ogólne osłabienie.

Przyczyny
Chlamydia jest czynnikiem sprawczym drobnoustroju Chlamydia trachomatis. Może dostać się do organizmu podczas niezabezpieczonego kontaktu seksualnego (pochwowego lub analnego). Drugi sposób infekcji – gospodarstwa domowego, dzieje się, gdy nie są przestrzegane standardy higieny osobistej. Może się to zdarzyć podczas wizyty w saunie, łaźni, basenie, klubie fitness. Trzeci sposób, w jaki bakterie dostają się do organizmu – od matki do noworodka.

Zalecenia żywieniowe

Podczas chlamydii nie ma specjalnego spożycia, z wyjątkiem całkowitego wykluczenia mleka i produktów mlecznych. Ale jednocześnie eksperci zalecają dodawanie do diety pokarmów, które przyczyniają się do ogólnego wzmocnienia odporności. Są to produkty, które mogą zapewnić optymalny dopływ wapnia do organizmu (winogrona, morele, wątroba dorsza, wodorosty, śledź, zielony groszek, szpinak, jabłka, cebula, truskawki itp.), witaminy C, D i E (żurawina, czarne porzeczki, awokado, ananasy, banany, ziemniaki, oliwa z oliwek, dynia, kukurydza itp.).

Данная информация носит исключительно рекомендательный характер. Перед употреблением посоветуйтесь с врачом.