Choroba narządów wzroku

Cena za Choroba narządów wzroku w Polsce

NazwaCena
Herbata ziołowa №41, Klucze do zdrowia, jagoda, 20 torebek filtrujących po 1,5 g każdy7,66 zł

Uszkodzenia paznokci

Aby paznokcie wyglądały pięknie muszą być zdrowe i zadbane. Niestety płytki paznokci są dość często narażone na różne choroby, co ma na nie duży wpływ. Ponadto stan zdrowia całego organizmu może być determinowany stanem paznokci.

Opis choroby

Uszkodzenie paznokcia – różne choroby grzybicze i niegrzybicze. co w pozycji stojącej paznokieć powinien mieć różowawy odcień, gładką powierzchnię i bez uszczelnień. Każda zmiana w płytce paznokcia – zniekształcenie kształtu, żółknięcie lub zagęszczenie wskazują na pojawienie się choroby. Bardzo ważne jest, aby zwrócić na to uwagę na czas i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Paznokcie są wskaźnikiem zdrowia człowieka. Pojawienie się białych plam wskazuje na problemy z wątrobą. Białe i różowe plamki wskazują na chorobę nerek. Czerwony kolor łożyska paznokcia wskazuje na konieczność sprawdzenia serca. Przy problemach z płucami płytka paznokcia staje się żółtawa i pojawiają się pieczęcie. W przypadku objawów anemii łożysko paznokcia ma blady kolor. Ale żółtawy kolor płytki paznokcia z niebieską podstawą wskazuje na cukrzycę.

 

Objawy

Uszkodzenia paznokci &ndash ; poważny test dla każdej osoby. Przy tego typu schorzeniach charakterystyczna jest nie tylko modyfikacja płytki paznokcia, ale także dyskomfort, nieprzyjemne i bolesne odczucia.  Kiedy pojawią się pierwsze oznaki choroby, należy skontaktować się z dermatologiem lub mikologiem.

 

Uwaga:

 

 1. Dramatyczny wygląd i kształt płytki paznokcia bez wyraźnego powodu.
 2. Pierwszą oznaką chorób grzybiczych jest swędzenie i zaczerwienienie płytek paznokciowych dłoni lub stóp. W takim przypadku samoleczenie może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, dlatego należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.
 3. Rozwarstwienie płytki paznokcia może być konsekwencją urazu domowego lub spowodowanego brakiem składników odżywczych w organizmie, może też być konsekwencją grzybicy lub łuszczycy.
 4. Kolejny ważny – krwawienie pod paznokciem lub przebarwienie łożyska paznokcia. Przyczyną może być początek grzybicy lub łuszczycy.

Uszkodzenia paznokci niezwiązane z grzybami

Przyczynom takich chorób paznokci należy przypisać następujące czynniki:

 • Niewłaściwa lub niewystarczająca pielęgnacja paznokci;
 • n
 • Uszkodzenia i obrażenia domowe;
 • Niedobór składników odżywczych spowodowany złą dietą;
 • Konsekwencje chorób zakaźnych;
 • Choroby skóry;
 • Złe nawyki;
 • Choroby związane z układem sercowo-naczyniowym lub hormonalnym, dolegliwości układu nerwowego.

Do takich stanów należą: leukonechia, onycholiza, melanonychia, nadmierne rogowacenie, chromonychia, zanokcica, prążki na paznokciach i rozwarstwienie płytki paznokcia.

Choroby grzybicze paznokci

Grzybica paznokci to najczęstsza choroba paznokci wywoływana przez grzyby. Choroba ta występuje częściej wśród mężczyzn w średnim i starszym wieku. Ostatnio choroba ta jest również powszechna u nastolatków.

Objawy grzybicze paznokci:

 • Zmiana koloru płytki paznokcia;
 • Ruchomość płytki paznokcia – na samym początku choroby, która przeradza się w pogrubienie paznokcia, obluzowanie i rozwarstwienie;
 • Zmiana wyglądu – płytka paznokcia nabiera pofałdowanej struktury, pogrubia się nierównomiernie, pośrodku może pojawić się wybrzuszenie.

 

Zalecenia żywieniowe

Jeżeli przyczyną uszkodzenia paznokci jest choroba grzybicza – konieczna jest dieta. Jak wiadomo, grzyb rozmnaża się znacznie efektywniej dzięki spożyciu cukru i węglowodanów. Dlatego jest to konieczne wykluczyć słodycze, ciastka, słodycze i wszelkie inne wyroby cukiernicze. Należy również zrezygnować z jogurtów, serów pleśniowych, alkoholu, miodu, wędlin, kiełbas, pasztetów i produktów zawierających skrobię. Dieta powinna składać się z produktów, które przyczyniają się do uzupełnianie w organizmie użytecznych substancji, witamin i minerałów.

Данная информация носит исключительно рекомендательный характер. Перед употреблением посоветуйтесь с врачом.