Patologia układu nerwowego

Fermentopatia

Fermentopatia – ogólna nazwa chorób lub zaburzeń w organizmie spowodowanych brakiem lub brakiem jakichkolwiek enzymów. Choroba ma charakter zarówno wrodzony, jak i nabyty.Każda z form fermentopatii jest niebezpieczna, ponieważ nawet przy krótkim przebiegu choroby, z powodu braku enzymów, w komórkach gromadzą się toksyny.W wyniku takiego naruszenia metabolizmu metabolicznego w struktur i tkanek, zachodzą nieodwracalne procesy spowodowane negatywnym działaniem toksyn.Większość ośrodkowego układu nerwowego jest podatna na niedobór enzymów.

Opis choroby

W każdym organizmie komórki, wykonując wszystkie niezbędne procesy, tworzą nieskończoną liczbę różnorodnych reakcji.  Enzymy są niezbędne do tego procesu, ponieważ kierują reakcjami wzdłuż pożądanego łańcucha Enzymy – to rodzaj biokatalizatorów, bez których reakcje w organizmie nie będą przebiegać prawidłowo.

W przypadku problemów z enzymami w organizmie, spowodowanych ich brakiem lub brakiem, pojawiają się powikłania, a nawet choroby. odpowiedzialny jest problematyczny biokatalizator.

Awarie w organizmie powstają z powodu nagromadzenia w komórkach substancji, które muszą zostać przetworzone, a także z niedoboru pierwiastków śladowych, które powinny się pojawić w wyniku nieudanych reakcji.

Objawy

Główna grupa zaburzeń w organizmie związana jest z wrodzoną (lub dziedziczną) fermentopatią Choroba może objawiać się wieloma różnymi objawami, w zależności od Przeważająca grupa objawów jest związana z zaburzeniami przewodu pokarmowego i objawia się naruszeniem funkcji jednego lub drugiego narządu.

Wrodzona fermentopatia jest diagnozowana albo bezpośrednio po urodzeniu dziecka, albo kilka dni po urodzeniu. choroba może objawiać się również w pierwszym roku życia, wszystko zależy od nasilenia patologicznych zaburzeń w organizmie.Im wcześniej dziecko zdiagnozuje fermentopatia, tym cięższy stopień choroby.

Charakterystyczne objawy w noworodki: letarg, słaby odruch ssania, częste i obfite niedomykanie, drgawki.

 

W zależności od tego, jakich enzymów brakuje w organizmie, fermentopatia może być kilku typów:

• Żółtaczka i powiększenie wątroby;

• Ciągłe i bezobjawowe wymioty;

• Patologie rozwoju szkieletu i kręgosłupa;

• Niestrawność, wzdęcia, biegunka;

• Naruszenia w funkcjonowaniu narządów wzroku i słuchu;

• Zaburzenia świadomości;

• Pochmurna rogówka;

• Wysypki skórne i osłabienie mięśni;

• Nieświeży oddech;

• Opóźnienia w rozwoju intelektualnym.

Powody

Występowanie wrodzonej postaci choroby jest związane ze słabą dziedzicznością lub genetyką. Ten stan powoduje brak lub brak jednego lub drugiego enzymu w organizmie.

Fermentopatia wtórna lub nabyta może wystąpić w wyniku zaburzeń trawienia, a także niedostatecznego wchłaniania jelit. Drugi powód – akumulacja w organizmie szkodliwych substancji, które hamują produkcję i syntezę enzymów (arsen, rtęć, cyjanek, ołów).

Głód białka, beri-beri, zaburzenia wymiany jonowej, niedobór energii – powodować awarie w tworzeniu i syntezie enzymów.

Zalecenia żywieniowe

Odżywianie dietetyczne w przypadku fermentopatii zależy od wieku pacjenta, rodzaju i ciężkości choroby.

U niemowląt charakterystycznym objawem fermentopatii jest nietolerancja laktozy. Dlatego dzieciom z taką diagnozą surowo zabrania się podawania mleka lub produktów mlecznych dowolnego pochodzenia.

W starszym wieku pacjentowi nie należy oferować żywności w puszkach, kiełbas i innych produktów zawierających wyniki przetwórstwo zbóż. Jest to konieczne w przypadku celiakii.

W przypadku mukowiscydozy konieczna jest normalizacja procesów trawienia. Zaleca się stosowanie specjalnych diet opartych na przywróceniu równowagi wodnej.

Данная информация носит исключительно рекомендательный характер. Перед употреблением посоветуйтесь с врачом.